booknow

SIRMAX

SIRMAX, sektöründe lider plastik kampaundlar ve resin tedarikçisi olarak bağımsız kampaunderlar arasında Avrupa’daki en büyük ilk iki firmadan biridir. PP, ABS, ASA, PC, PC/ABS, PC/ASA, POM, PA 6, PA6.6, PPO, PBT ve PS bazlı kampaundlarda çok geniş ürün ağacına sahip SIRMAX, beyaz eşya, otomotiv, elektrikli el aletleri, paketleme ve bir çok farklı endüstride tercih edilen tedarikçi konumuna ulaşmıştır. Plastik dünyasında 50 yılın üzerinde tecrübesiyle Sirmax, müşterilerinin teknik ve estetik ihtiyaçlarına cevap verebilmek için uygulamaya/müşteriye özel çözümler sunabilmektedir. 

2019 yılı itibari ile, müşterilerinden gelen talep üzerine, döngüsel ekonomiye destek vermek amaçlı iki ayrı firma satın alan SIRMAX, Biopolimerler üreten

Microtec firmasını ve geri dönşüm ürünler üreten SER Plast firmasını bünyesine katmıştır. Microtec, bitkisel kökenli PLA, PBAT, PBS ve Nişasta*CA biodegradable ürünler, BioComp, üretmektedir. BioComp ürün portfolyosunun tamamı Avrupanın E13432 normuna uygun olarak Biocompostable özelliğe sahiptir. Tüm BioComp ürünleri için OK Compost sertifikaları mevcuttur. SER firması ise PE ve PP geri dönüşüm ürünleri üretmektedir.

SER firmasının geri dönüşüm ürünler hakkındaki bilgi birikimi ve SIRMAX firmasının kampaund üretim teknolojileri birleştiğinde döngüsel ekonomiye servis veren, müşteri ihtiyaçlarını yerine getiren yeni ürünler sunulmaya başlanmıştır.

Başta İtalya olmak üzere, Polonya, Hindistan, Brezilya ve ABD de bulunan üretim noktalarında, 55 adet çift-vidalı ekstruder ile 30-4000kg/saat üretim kapasitesi ile üretim yapmaktadır.